Вести

 • Странските фирми изразуваат доверба во кинескиот пазар

  ХАНГЖУ, 20 февруари — Во раздвижените работилници за интелигентно производство управувани од италијанската фирма Comer Industries (Jiaxing) Co., Ltd., 14 производни линии работат со полна пареа.Интелигентните работилници зафаќаат површина од повеќе од 23.000 метри квадратни и се наоѓаат на национално ниво...
  Прочитај повеќе
 • Масивните земјотреси убија над 30.000 луѓе во Турција, Сирија, бидејќи неверојатните спасувања сè уште носат надеж

  Масивните земјотреси убија над 30.000 луѓе во Турција, Сирија, бидејќи неверојатните спасувања сè уште носат надеж

  Бројот на загинати во двојните земјотреси што ги потресоа Тркие и Сирија на 6 февруари се искачи на 29.605, односно 1.414 од неделата навечер.Бројот на ранети, пак, се искачи на над 80.000 во Тркије и 2.349 во Сирија, според официјалните податоци.НЕисправна КОНСТРУКЦИЈА Trkiye има проблем...
  Прочитај повеќе
 • Известување за одмор на CNY

  Почитувани ценети клиенти, Кинеската Нова 2023 година доаѓа наскоро.Би сакале да ве информираме за следниот договор во нашата канцеларија.Ќе ве информираме доколку има некакво прилагодување.21 јануари 2023 ~ 27 јануари 2023 година: Јавен празник, канцеларијата затворена на 28 јануари 2023 година ~ 29 јануари 2023 година: На деловен мај...
  Прочитај повеќе
 • Популарни бои за пролет и лето во 2023 година

  Од светли бои до длабоки бои, популарните бои се освежија во 2023 година, со неочекуван начин за изразување на личноста.Објавено од Pantone во Њујорк Тајмс на 7 септември 2022 година, има пет класични бои кои ќе бидат популарни во пролет и лето 2023 година, кои ќе бидат претставени како следната колекција...
  Прочитај повеќе
 • Кина влегува во нова фаза на одговор на СОВИД

  * Имајќи ги предвид факторите како развојот на епидемијата, зголемувањето на нивото на вакцинација и големото искуство за превенција од епидемии, Кина влезе во нова фаза на одговор на СОВИД.* Фокусот на новата кинеска фаза на одговор на СОВИД-19 е на заштита на здравјето на луѓето и...
  Прочитај повеќе
 • RCEP, катализатор за закрепнување, регионална интеграција во Азија-Пацифик

  Додека светот се бори со пандемијата COVID-19 и повеќекратните несигурности, имплементацијата на трговскиот пакт RCEP нуди навремен поттик за побрзо закрепнување и долгорочен раст и просперитет на регионот.ХОНГ КОНГ, 2 јануари – Коментирајќи го двојно зголемениот приход од продажбата на пет тони ...
  Прочитај повеќе
 • Причини поради кои американските работници ги напуштаат работните места

  Број 1 поради која американските работници ја напуштаат работата нема никаква врска со пандемијата COVID-19.Американските работници ја напуштаат работата - и наоѓаат подобра.Околу 4,3 милиони луѓе ја напуштија својата работа за друга во јануари во феноменот од ерата на пандемијата, кој стана познат како „Големата оставка“....
  Прочитај повеќе
 • Влијанието за Зимските олимписки игри во Пекинг 2022 година

  За време на својата кандидатура за Зимските олимписки игри 2022 година, Кина се обврза на меѓународната заедница да „ангажира 300 милиони луѓе во активности на мраз и снег“, а неодамнешните статистики покажаа дека земјата ја постигнала оваа цел.Успешните напори за вклучување на повеќе од 300 милиони ...
  Прочитај повеќе
 • Кинеско известување за празници за лунарна Нова Година 2022 година

  Нека новата година вам и на вашето семејство донесе љубов, здравје и бериќет!Ви благодариме за вашата голема поддршка во 2021 година, искрено се надеваме дека нашите деловни односи и пријателство ќе станат посилни и подобри во новата година.Нашите фабрики ќе се затворат на 24 јануари и повторно ќе ...
  Прочитај повеќе
 • Енергетска контрола во Кина

  Поради неодамнешната политика на „двојна контрола на потрошувачката на енергија“ на кинеската влада, производствениот капацитет на нашите фабрики се намалува во нормални услови.Во меѓувреме, трошоците за суровините во однос на чевлите растат, а некои од фабриките пријавија и алармираат ...
  Прочитај повеќе
 • Логистика

  ПРОСТОРОТ, ОПРЕМАТА И ЗАСТОЈОТ ОСТАНУВААТ КРИТИЧНИ Тесниот простор, високите нивоа и празните пловидби на океанскиот товар, претежно на транспацифичката трговија кон исток, доведоа до зголемување на метежот и недостигот на опрема кои сега се на критични нивоа.Воздухопловниот товар исто така загрижува ...
  Прочитај повеќе
 • ЧЕВЛИТЕ ГО ОДРЕДУВААТ ВАШИОТ СТИЛ

  Како што сите знаеме дека крајната цел на секој да научи да стане убава и да носи е да создаде свој ексклузивен стил, кој се однесува на совршена комбинација на темпераментот и облеката на една личност.Пред тоа треба да дознаеме каков е стилот на облекување, а потоа ќе...
  Прочитај повеќе
12Следно >>> Страница 1/2